+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
google-plus you-tube

Zielony dach przedszkola z pianką PUR – to jest pomysł!

Czy budynki publiczne mogą być nowoczesne, efektowne, przyjazne użytkownikom, a przy tym jeszcze ekologiczne? Czy projektanci i uczestnicy procesu budowlanego mogą sięgać po ciekawe rozwiązania i z powodzeniem je realizować? Otóż, tak.

Najlepszym tego przykładem jest budowa przedszkola o ciekawym (nie prostokątnym) kształcie z zielonym dachem, który będzie dostępny dla zwiedzających. Ta ciekawa inwestycja właśnie dobiega końca – we wrześniu pierwsi przedszkolacy będą mogli już korzystać z infrastruktury.

Dach, który musi zapewnić ochronę termiczną i wodoodporną, będzie dodatkowo poddany dużych obciążeniom związanym z ciężarem ziemi oraz kładek dla spacerowiczów. Dla spełnienia tych wymagań konieczna była trwała i wytrzymała mechanicznie powłoka izolacyjna. Zastosowano pianę poliuretanową zamknięto-komórkową z przeznaczeniem na dachy, która następnie została pokryta powłoką polimocznikową. Piana PUR zapewnia ochronę termiczną i przeciwwodną. Polimocznik tworzy dodatkową, szczelną barierę przed wodą oraz zapewnia wytrzymałość mechaniczną, między innymi, chroni powierzchnię dachu przed przerastaniem korzeni roślin.

Prace wykonano z wykorzystaniem atestowanych materiałów. Natrysk odbywał się w suche i słoneczne dni, co jest kluczowe dla uzyskania odpowiednich parametrów i prawidłowości natrysku. Aplikacja materiałów poprzez natrysk umożliwia wykonanie dokładnej i szczelnej izolacji, także w przypadku nieregularnych kształtów powierzchni. Całość prezentuje się okazale i zachęca do dalszych inwestycji tego typu.

 

O wyborze naszej firmy, jako wykonawcy izolacji natryskowej, zdecydowały czynniki, takie jak:

– posiadanie autoryzacji na roboty natryskowe,

– legitymowanie się dużym doświadczeniem w izolacji dachów,

– dysponowanie odpowiednio wydajnym sprzętem (w tym reaktorem hydraulicznym marki Graco, model H50, z wężem do natrysku 120 m oraz własnym zasilaniem 48 KW),

– udzielenie rękojmi na wysoką jakość robót.