+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Ocieplenie poddasza – Wieliczka

Budowa domu wymaga od inwestorów podejmowania licznych decyzji, które wpłyną na funkcjonalność obiektu i komfort jego użytkowania. Jedną z istotnych kwestii do rozstrzygnięcia jest metoda ocieplenia poddasza czy stropu. Wśród możliwości, jest dostępna oferta ocieplenia dachu pianką poliuretanową. Jest to materiał posiadający wiele cech przewyższających inne metody ociepleniowe, takich jak:

– doskonała przyczepność i szczelność z możliwością dotarcia także do skrajnych krawędzi poddasza,

– trwałość izolacji piankowej i jej parametrów cieplnych.

Ocieplenie natryskowe poddasza można stosować zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas remontów starszych obiektów. Najczęściej, aplikacja wykonywana jest wewnątrz budynku, chociaż możliwe jest też wykonanie natrysku z zewnątrz – takie ocieplenie poddasza stosuje się zazwyczaj przy wymianie wełny na piankę (szczególnie w stosunkowo nowych budynkach), gdyż nie występuje wówczas konieczność remontu pomieszczeń.

Ocieplenie poddasza pianką w Wieliczce

Jako autoryzowany wykonawca w obszarze ocieplenia natryskowego, realizujemy zlecenia na terenie Wieliczki i okolic, gdzie mamy swoją siedzibę. Z tego względu, przedsięwzięcia z regionu wielickiego są w kręgu naszego większego zainteresowania. Zachęcamy inwestorów z Wieliczki do kontaktu w celu uzyskania oferty na ocieplenie poddasza. Wieliczka i okolice są obecnie miejscem wielu inwestycji prywatnych, których bliskość geograficzna od naszej firmy, pozwala na uzyskanie najkorzystniejszych cen ofertowych. Czas dojazdu na miejsce inwestycji jest ważnym czynnikiem wpływającym na wysokość oferty, ponieważ nie dotyczy on tylko kosztów związanych z transportem, ale też wpływa na warunki robót.

Ocieplenie poddasza w Wieliczce

Realizacje w zakresie ocieplenia pianką dachu, gdy są to prace zewnętrzne, wymagają od ekipy dostosowania się do warunków atmosferycznych, gdyż natrysk może być wykonywany tylko w suche dni, gdy nie ma silnego wiatru. Dlatego najlepiej, gdy tego typu roboty wykonuje firma zlokalizowana blisko inwestycji – tak aby można było dostosować czas realizacji do pogody i szybko zorganizować prace przy dogodnych warunkach atmosferycznych, a jednocześnie zminimalizować ryzyko przestoju w dniach, gdy prace nie mogą być prowadzone. Ponadto, takie prace wymagają zazwyczaj dobrej współpracy pomiędzy ekipą wykonującą ocieplenie natryskowe i firmą dekarską zabezpieczającą dach. Z tego powodu, niezbędna jest dobra komunikacja, dokonywanie ustaleń na bieżąco i dostępność ekip z Wieliczki.

Wewnętrzne ocieplenie poddasza można wykonywać przez większą część roku, ponieważ prace są niezależne od warunków atmosferycznych (poza okresami o bardzo niskiej temperaturze otoczenia). Najwygodniej jest wykonać ocieplenie natryskowe poddasza po zamontowaniu wieszaków pod stelaże, choć bez samych stelaży, które utrudniają natrysk oraz mogą wpłynąć na jego gorszą estetykę. Rekomenduje się montaż stelaży po wykonaniu ocieplenia. Przed pracami natryskowymi, warto też wykonać obróbkę okien dachowych z płyt gipsowo-kartonowych, jeśli są zamontowane (tzw. szpaletę), co pozwoli na wykonanie szczelnej izolacji wokół okien.

Ocieplenie poddasza w Wieliczce jest zazwyczaj realizowane w ciągu jednego dnia, ze względu na krótki czas dojazdu z siedziby firmy. Do dwóch dni wykonuje się zlecenia o powierzchni przekraczającej 200 m2, co pozwala na uniknięcie spadku jakości ze względu na zmęczenie pracownika czy gorszą widoczność na budowie (szczególnie w okresach jesiennych przy wcześniej nadchodzącym zmroku).

Parametry cieplne pianki PUR

Ocieplenie dachu jest ważnym czynnikiem wpływającym na utrzymanie oczekiwanej temperatury wewnątrz budynku. Piany poliuretanowe otwarto-komórkowe posiadają dobre parametry cieple. W zależności od producenta i rodzaju piany, lamba oscyluje najczęściej na poziomie 0,037 – 0,033, co przy 20-centrymetrowej grubości izolacji pozwala osiągnąć współczynnik przenikania ciepła U, odpowiednio: U=0,19 lub U=0,17 dla pian o lepszych lambdach.

Cena ocieplenia poddasza pianką w Wieliczce

Ocieplenie pianką dachu warto poprzedzić rozeznaniem właściwości materiałów, które różnią się, przede wszystkim: gęstością, lambdą oraz klasą palności. W tym celu można skorzystać z udostępnionego na naszej stronie kalkulatora, prezentującego porównanie materiałów z podaniem odpowiednich wyliczeń przy danych grubościach izolacji. Narzędzie to pozwala na samodzielne obliczenie ceny ocieplenia poddasza w Wieliczce oraz okolicach, gdzie nie są doliczane dodatkowe koszty związane z dojazdem w odległe miejsce realizacji inwestycji. Zachęcamy do  rozpatrzenia wariantów izolacji przed podjęciem decyzji jaką jest ocieplenie poddasza pianką. Cena ocieplenia natryskowego jest zależna od: grubości izolacji, powierzchni oraz klasy materiału.

Tutaj sprawdzisz cenę ocieplenia poddasza pianką: https://izolacjepiankowe.com.pl/kalkulator-kosztow-ocieplenia/