+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Ocieplenie poddasza pianką – Kraków

Pianka poliuretanowa jest już często stosowana jako materiał izolacyjny w domach jednorodzinnych. Jej rosnąca popularność wynika z cech produktu oraz szybkości jego aplikacji. Zaletami materiału są: szczelność, dobre parametry izolacyjne, uniknięcie ryzyka zniszczenia ocieplenia przez gryzonie czy dotarcie do trudno dostępnych miejsc na dachu. Większość zalet stosowania pianki poliuretanowej do ocieplenia dachu nie towarzyszy innym metod izolacyjnym. Stąd coraz większe zainteresowanie inwestorów prywatnych, zarówno budujących dopiero dom, jak i modernizujących już istniejący obiekt.

Ocieplenie poddasza – Kraków

Kraków, jako prężna i szybko rozwijająca się aglomeracja miejsca, jest miejscem wielu inwestycji związanych z budową lub remontem budynków. O ile, w lokalizacjach bliższych centrum miasta, realizowane są projekty najczęściej zabudowy wielorodzinnej, o tyle na obrzeżach miast, szczególnie w kierunku północnym, od lat powstają domy jednorodzinne. Południe miasta również zyskało w ostatnich latach, dzięki polepszeniu infrastruktury komunikacyjnej i tudzież widoczny jest wzrost liczby powstających budynków. Jednocześnie okolice Krakowa, przygraniczne miejscowości z dobrą komunikacją są również chętnie wybierane jako miejsca zamieszkania.

Przy intensywnej zabudowie i ograniczonej liczbie ekip budowlanych, istotny jest elementem czasu związany z procesem budowy. W tym aspekcie, ocieplenie poddasza pianką posiada dwa atrybuty, mianowicie: po pierwsze – sama izolacja dachu pianą odbywa się szybko, po wtóre – szybkość wykonania jednostkowych zleceń, przekłada się na możliwość wykonania wielu robót w krótkim okresie. Pozwala na przyśpieszenie czasu realizacji przedsięwzięć budowalnych i szybsze zakończenie inwestycji.

Ocieplenie dachu pianką – wykonanie w Krakowie

Należy jednak zauważyć, że o ile ocieplenie natryskowe poddasza na obrzeżach czy poza granicami administracyjnymi Krakowa, nie nastręcza trudności; o tyle – ocieplenie dachu w Krakowie może już wiązać się z pewnymi niedogodnościami związanymi z utrudnieniami komunikacyjnymi. Chodzi w szczególności o remonty kamienic w centrum miasta posadowione przy stosunkowo wąskich, często jednokierunkowych ulicach. W związku z koniecznością dojazdu i postoju samochodu dostawczego podczas prac natryskowych, niezbędne jest wcześniejsze zaplanowanie prac od strony komunikacyjnej. W przypadku przewidywania utrudnień w ruchu czy parkowaniu dla mieszkańców kamienicy, ważne jest wcześniejsze poinformowanie o możliwości wystąpienia utrudnień oraz określenie ich zakresu oraz czasu. Takie działanie ułatwia wykonanie zlecenia i zwiększa przychylność mieszkańców czy sąsiadów. Także w omawianym przypadku, szybkość ocieplenia pianką dachu ma istotne znaczenie, ponieważ ewentualne niedogodności związane z procesem natrysku nie trwają długo.

Ocieplenie poddasza wykonuje się najczęściej w ciągu jednego dnia roboczego. Prace obejmują zabezpieczenie elementów, które mogłyby ulec zabrudzeniu, ocieplenie natryskowe oraz uprzątnięcie po zakończonej aplikacji. Nasze prace są niezależne od dostępu do mediów, ponieważ korzystamy z własnych źródeł zasilania i w tym obszarze ekipa jest zupełnie niezależna. Wykorzystywanie własnych źródeł zasilania jest korzystne dla klienta, ponieważ nie występują dodatkowe koszty realizacji robót, poza ustaloną wcześniej ceną.

Zrealizowane przez nas zlecenia, uwzględniające ocieplenie dachu w Krakowie, obejmowały:

– ocieplenie poddasza pianką w nowo budowanych domach,

– ocieplenie natryskowe poddasza w remontowanych budynkach,

– zewnętrzne ocieplenie dachu, zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Dostrzegając zalety ocieplenia natryskowego poddasza, także deweloperzy i firmy wykonawcze coraz częściej stosują pianę poliuretanową w realizowanych inwestycjach. Ocieplenie poddasza pianką w Krakowie zostało przez nas, przykładowo, wykonane w blokach mieszkalnych przy ulicy Balickiej, na osiedlu domów jednorodzinnych i szeregówek przy ulicy Petrażyckiego oraz w inwestycji obejmującej domy w Proszowicach.

Zalety ocieplenia pianką

W podsumowaniu, warto ponownie wskazać podstawowe zalety ocieplenia dachu pianką, które są najczęściej determinantami decyzji o wyborze ocieplenia natryskowego:

– szybkość natrysku pianki – co jest ważne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i większych inwestorów,

– skuteczność ocieplenia piankowego – izolacja wszystkich niezbędnych przestrzeni i dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz brak mostków termicznych, co pozwala na utrzymanie założonych parametrów cieplnych,

– uniknięcia ryzyka zniszczenia izolacji przez gryzonie – dotyczy to zarówno nowych inwestycji, jak zamieszkałych nieruchomości, nawet stosunkowo nowych – kilkuletnich, w których wełna została splądrowana przez zwierzęta, co wymagało remontu i wymiany izolacji.