+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Ocieplenie poddasza – Niepołomice

Pianka poliuretanowa jest stosowana w budownictwie w celach ociepleniowych. Zabezpiecza ona budynek przed zmianą temperatury wewnątrz. Najczęściej, w domach jednorodzinnych, wykonuje się ocieplenie poddasza pianką.

Dokładne ocieplenie dachu budynku jest ważnym etapem budowy, wpływającym bezpośrednio zarówno na komfort użytkowania budynku, jak i na koszty jego eksploatacji. Zapewnienie dobrej izolacji termicznej poprzez ocieplenie natryskowe poddasza, pozwoli na dowolne korzystanie z przestrzeni na cele mieszkaniowe. Ocieplenie pianką dachu ogranicza, zarówno, nagrzewanie się pomieszczeń w lecie, jak i utratę ciepła w zimie. W efekcie, łatwiej jest utrzymać oczekiwany poziom ciepła oraz zmniejszyć straty energii i koszty z tym związane.

Wybór odpowiedniej izolacji, na etapie budowy, jest istotny, także ze względu na trudności w wymianie materiału ociepleniowego podczas użytkowania budynku.  W przypadku, gdy ocieplenie dachu nie spełni oczekiwań, remont wiąże się, albo: z zapewnieniem dostępu do poddasza (co często wymaga usunięcia sufitów na czas aplikacji), albo, ze zdjęciem pokrycia dachowego celem natrysku piany od góry. Koszty remontów są wysokie, dlatego podczas budowy nowego budynku, warto wybrać ocieplenie dachu pianą.

Zalety ocieplenia poddasza pianką:

Do zalet izolacji poddasza pianką poliuretanową można zaliczyć:

– dobre właściwości cieplne (lambda najczęściej stosowanych pian otwarto-komórkowych od 0,033),

– szczelność izolacji i brak mostków termicznych (natryskowa metoda izolacji pozwala na dokładne ocieplenie także przestrzeni o utrudnionym dostępie),

– szybkość wykonania – zazwyczaj 1 dzień,

– dobre właściwości akustyczne, ograniczenie hałasu,

– eliminacja ryzyka zniszczenia izolacji przez gryzonie, na przykład, kuny.

Atuty naszej oferty ocieplenia poddasza – Niepołomnice

Lokalizacja naszej firmy umożliwia ocieplenie poddasza w Niepołomicach, Wieliczce i Krakowie oraz sąsiednich gminach. Niepołomice, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, są terenem, gdzie wykonaliśmy szereg izolacji, zarówno w domach, jak i obiektach przemysłowych. Ocieplenie dachu w Niepołomicach obejmowało prace, takie jak: ocieplenie natryskowe poddasza w domach jednorodzinnych, ocieplenie pianką dachu (natrysk od góry po ściągnięciu dachówki celem wymiany wełny na pianę), ocieplenie pianką dachu płaskiego obiektu w strefie przemysłowej.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty ocieplenia poddasza pianką w Niepołomicach:

– posiadamy wieloletnie doświadczenie w natrysku pianki poliuretanowej oraz wysokowydajny sprzęt,

– brak ukrytych kosztów izolacji (dysponujemy własnymi agregatami prądotwórczymi),

– wykorzystujemy tylko atestowane materiały,

– zapewniamy wysoką jakość robót,

– oferujemy korzystną cenę gotowej izolacji,

– zawsze jesteśmy na czas, ponieważ dojazd do Niepołomic z siedziby firmy zajmuje tylko ok. 20-30 minut,

– posiadamy obiekty referencyjne na terenie Niepołomic.

Różnice  między pianami PUR:

W tematyce ocieplenia poddasza pianką pojawiają się kwestie związane z wyborem materiału. Podstawowe parametry różnicujące dotyczą cech fizycznych piany i są to:

– rodzaj komórek – piany otwartokomórkowe są najczęściej stosowane do ocieplenia poddasza, podczas gdy piany zamknięto-komórkowe znajdują zastosowanie do izolacji zewnętrznych, w miejscach narażonych na wilgoć oraz wymagających twardszego materiału; piana zamknięto-komórkowa może być również wykorzystywana na poddaszach, jednak jej dobór wymaga od wykonawcy wiedzy w dziedzinie budownictwa i odpowiedniego doświadczenia pozwalającego na optymalny dobór materiału,

– gęstość materiału – bezpośrednio przekłada się na jakość piany, jej mechaniczną wytrzymałość, stabilność struktury oraz parametry cieplne – im wyższa gęstość tym lepszy materiał,

– lambda – określa jakość termiczną materiału, im niższy współczynnik lambda tym lepsze właściwości izolacyjne materiału,

– odporność na ogień – piany otwarto-komórkowe, w zależności od rodzaju, posiadają klasę E lub F. Piany klasy E – jako samodzielny materiał są klasyfikowane jako samogasnące i nie rozprzestrzeniające ognia, pianka nie pali się po odjęciu źródła ognia. Izolacja z pianki w przegrodzie, czyli zabudowana płytą gipsowo-kartonową osiąga klasę B-s1, d0. Zatem, zabudowa poddasza płytą g/k chroni przed rozprzestrzenianiem się ognia, dymem oraz efektem płonących kropli.

Cena ocieplenia poddasza pianą:

Inwestorów zainteresowanych naszą ofertą, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu celem przedstawienia oferty czy umówienia spotkania na budowie. Poglądowe ceny ocieplenia poddasza można sprawdzić na naszej stronie w zakładce „koszt ocieplenia”.  Podane ceny dotyczą całkowitego kosztu izolacji i obejmują: materiał, energię, robociznę, dojazd, zabezpieczenie obiektu przed zabrudzeniem i uprzątnięcie miejsca realizacji.

Zapraszamy do współpracy deweloperów realizujących inwestycje na terenie gminy Niepołomice – oferujemy atrakcyjną ofertę oraz szybkie terminy wykonania robót.