+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Zostaliśmy wyróżnieni za izolację dachu

Sezon letni jest najlepszym czasem na wykonanie i remont pokryć dachowych. Dobre warunki pozwoliły nam na wykonanie termomodernizacji dachu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Efekt końcowy zyskał uznanie, zarówno inwestora, jak i specjalistów branżowych, którzy wyróżnili naszą realizację za wzorowe wykonawstwo.

 

Zakres robót obejmował ocieplenie dachu obiektu pianą poliuretanową wraz z zabezpieczeniem przeciwko promieniom UV. Zastosowano pianę dachową zamknięto-komórkową z pełną dokumentacją techniczną. Wybrany materiał posiada niski współczynnik przewodnictwa cieplnego (lambdę) na poziomie 0,021 – 0,022 W/mk. W odniesieniu do wymagań przeciwpożarowych, jest on klasyfikowany na poziomie B(roof)t1.

Ocieplenie dachu pianka

Ocieplenie dachu pianka

 

Ochrona piany przed niekorzystnym działaniem słońca została zapewniona poprzez powłokę malarską. Wykonano ją przeznaczonymi do tego celu dwuskładnikowymi farbami dobrej klasy, których żywotność jest zwiększona przez stosowanie utwardzaczy.

 

Powierzchnia dachu wynosiła 1040m2 i charakteryzowała się dużą liczbą zamontowanych urządzeń i instalacji. Z tego powodu wymagana była szczególna dbałość o jakość prac, obejmująca zarówno szczelność izolacji, jak i unikanie zabrudzeń. Ocieplenie pianką zostało wykonane prawidłowo i estetycznie, co obrazują zdjęcia z realizacji.

Natryskowe ocieplenie dachu

Natryskowe ocieplenie dachu

 

Izolacja dachu płaskiego pianką poliuretanową ułatwia utrzymanie pożądanych temperatur wewnątrz obiektu (w którym zlokalizowany jest basen) oraz zmniejsza jego energochłonność. Ocieplenie dachu pianką było częścią kompleksowego remontu, który polepszył komfort użytkowania Ośrodka przez klientów i personel.

 

Izolacje natryskowe stanowią efektywną metodę izolacji termicznej oraz przeciwwodnej. W zależności od wymagań, mogą być stosowane systemy poliuretanowe oraz polimocznikowe. Zapewniają one skuteczną ochronę przed temperaturami (piany poliuretanowe) oraz przed wodą (stosowane mogą być piany zamknięto-komórkowe oraz powłoki polimocznikowe). Wspólną cechą izolacji tego typu jest ich ciśnieniowa aplikacja metodą natrysku, co przejawia się w braku łączeń i bezpośrednio przyczynia się do szczelności powłok oraz ich skuteczności.