+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Zastosowanie polimocznika na dachach płaskich

Przykładem na zastosowanie polimocznika są płaskie dachy najczęściej w obiektach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. Płaskie dachy, nierzadko o ogromnych powierzchniach, z reguły kryte papą, wymagają modernizacji i napraw.

W związku z panującymi na rynku trendami i naciskiem na coraz wyższą efektywność energetyczną budynków, istnieje potrzeba termomodernizacji wielkopowierzchniowych dachów płaskich. Jednak modernizacja takich obiektów rodzi szereg wyzwań, np. związanych z demontażem i utylizacją zniszczonych warstw papy, czy ze skutecznym połączeniem warstw izolacji termicznej z warstwami izolacji przeciw wodnej.

Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzą technologie natryskowe, z jednej strony związane z aplikacją elastomerów (polimoczników), a z drugiej strony natryskowych pianek poliuretanowych. Technologie te są kompatybilne ze sobą, więc można je łączyć na jednej inwestycji, co pozwala na jednoczesne wykonanie warstwy izolacji termicznej w postaci pianki poliuretanowej oraz warstwy hydroizolacyjnej w postaci polimocznika. Metoda ta umożliwia także uszczelnienie najróżniejszych obiektów na dachu typu kominy, wentylacje, podstawy konstrukcji pod urządzenia chłodnicze, styk dachu z ognio-murem, itd. Ponadto, takie rozwiązanie uwalnia inwestora od problematycznej utylizacji starych warstw papy, które po odpowiednim przygotowaniu zalewane są warstwą pianki poliuretanowej. Dodatkową zaletą technologii natryskowych jest krótki czas wykonania, co pozwala na stosunkowo szybkie oddanie obiektu do użytkowania.

polimocznik-izolacja-dachu

Zastosowanie powłoki polimocznikowej na dachu płaskim jest efektywnym rozwiązaniem dla zapewniania wieloletniej trwałości i szczelności dachu. Co istotne, powłoki polimocznikowe są odporne na promieniowanie UV i nie tracą swoich właściwości pod jego wpływem. Tego typu powłoki mogą być z także z powodzeniem stosowane przez inwestorów prywatnych na dachach domów jednorodzinnych, nowo-budowanych oraz podlegających modernizacji.