+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Zastosowanie nowoczesnych izolacji natryskowych

Izolacje natryskowe znajdują szerokie zastosowanie, zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym oraz w budynkach użyteczności publicznej. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane na różnych etapach prac budowlanych, zarówno do ocieplenia i hydroizolacji budynków, jak i zabezpieczeń antykorozyjnych obiektów budowlanych.

Przykładowe zastosowanie izolacji natryskowych można pogrupować według rodzajów materiałów wykorzystywanych do natrysku. I tak – pianka poliuretanowa znajduje zastosowanie do izolacji fundamentów i ocieplenia poddasza, jak i może być wykorzystywana do zewnętrznej izolacji dachów płaskich w budownictwie przemysłowym. Z kolei –polimoczniki – są odpowiednim rozwiązaniem dla skutecznej hydroizolacji tarasów, dachów czy basenów, a także rozwiązaniem dla przemysłu, gdzie wśród powszechnych zastosowań jest natrysk posadzek przemysłowych czy specjalistyczne roboty związane z zabezpieczeniami zbiorników i urządzeń przemysłowych.izolacja-piana-poddasze

Szerokie zastosowanie izolacji natryskowych jest możliwe dzięki ich istotnej zalecie, jaką jest możliwość natrysku na nieregularnych powierzchniach czy w miejscach trudnodostępnych, gdzie nie sposób zastosować odmiennej metody izolacji. Technologia natrysku izolacji pozwala bowiem na wykonanie szczelnych powłok (bez łączeń), które w praktyce utrzymają zakładane parametry. Odpowiedni dobór materiałów wykorzystywanych do izolacji natryskowych umożliwia dostosowanie usług do oczekiwań klientów i uzyskanie oczekiwanych współczynników cieplnych czy izolacyjnych.