+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
google-plus you-tube

Powłoka polimocznikowa jako hydroizolacja basenu.

Hydroizolacje basenów wymagają szczelnych i trwałych materiałów budowalnych o wysokiej odporności chemicznej i mechanicznej. Nowoczesne technologie wykorzystujące polimoczniki umożliwiają wykonanie jednolitych powierzchni ochronnych bez łączeń, także na nieregularnych kształtach, w narożnikach czy zaokrągleniach. Natryskowa technika nanoszenia eliminuje ryzyko przeciekania wody. Sama aplikacja polimoczników odbywa się stosunkowo szybko, natomiast w przypadku remontów, bardziej czasochłonne są prace związane przygotowaniem powierzchni do natrysku i jej wygładzeniem.

Izolacja natryskowa z polimoczników została zastosowana przy remoncie basenu publicznego. Prace natryskowe prowadzono z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego sprzętu pozwalającego na pełną kontrolę parametrów natrysku, uzyskując jednolitą powłokę ochronną.

Najczęściej, podobnie jak w prezentowanym przykładzie, na basen jest wybierany niebieski kolor powłoki polimocznikowej, z czarnymi pasami. Należy zwrócić uwagę, że polimocznik może zmienić odcień pod wpływem słońca czy środków chemicznych. Po pewnym okresie użytkowania, możliwe jest wystąpienie zmiany odcienia powłoki czy powstanie przebarwień, w miejscach najbardziej narażonych na promieniowanie UV. Różnica barwy powłoki polimocznikowej pozostaje bez wpływu na szczelność czy inne cechy materiału izolacyjnego. Jedynie polimocznik alifatyczny cechuje się stabilnością kolorystyczną, jednak cena komponentów wykorzystywanych do natrysku jest dużo wyższa i z tego powodu ten wariant nie często jest wybierany. Kolor polimoczników aromatycznych – czyli barwionych w masie, ale bez gwarancji stabilności kolorystycznej – można zabezpieczyć dodatkowo poprzez naniesienie kolorowych lakierów. Takie rozwiązanie może wymagać jednak okresowego odświeżania powłoki malarskiej.

Na rynku są dostępne materiały różnych producentów, zarówno zagranicznych, jak również polskich. W ofercie każdego z dostawców dostępny jest wachlarz produktów, zróżnicowanych pod względem zastosowania i cech fizycznych. Stosowane przez nas materiały posiadają komplet dokumentacji technicznej, adekwatnie do przeznaczenia. Polimoczniki posiadają także atesty PZH do kontaktu z wodą pitną i mogą być stosowane w basenach, zbiornikach wodnych, oczyszczalniach oraz przemyśle spożywczym.

Jako wykonawca izolacji polimocznikowych, posiadający wieloletnie doświadczenie w różnych obiektach oraz pracach zewnętrznych, dajemy gwarancję wykonania robót zgodnie ze sztuką. Izolacje polimocznikowe są uniwersalnymi powłokami, które znajdują zastosowanie w przemyśle, rolnictwie oraz obiektach publicznych i są coraz chętniej wybierane przez inwestorów.