+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Izolacja natryskowe – wprowadzenie

Postęp technologiczny w budownictwie prowadzi do stosowania nowatorskich rozwiązań i materiałów w całym procesie budowlanym, którego efektem końcowym jest budynek lub budowla charakteryzująca się doskonałymi parametrami technicznymi. Na cały ten proces składa się ogrom technologii wykorzystywanych na poszczególnych etapach budowy, począwszy od sfery produkcji materiałów i komponentów budowlanych, aż po techniki montażu i aplikacji tych materiałów.
Postęp i innowacje w każdej z tych dziedzin przyczyniają się do jakości budowli jako końcowego etapu twórczego procesu budowlanego oraz pozwalają sprostać rosnącym wymaganiom stawianym budowlom i budynkom zarówno przez przepisy prawa, jak i użytkowników. Jednym z bardzo istotnych obszarów występującym na każdej budowie są izolacje. Co więcej, zagadnienie izolacji jest obecne na każdym z etapów budowy, począwszy od prac podziemnych, a kończąc na najwyższych poziomach czyli dachu.

Na rynku budowlanym dostępne są różnorodne rodzaje izolacji i systemów izolacyjnych, natomiast z całą pewnością do najbardziej zaawansowanych technologicznie należy szeroki zakres izolacji natryskowych, możliwych do zastosowania w różnych kombinacjach na każdym  etapie budowy. Jednym z najważniejszych celów stawianych wszystkim izolacjom jest szczelność oraz trwałość w długim okresie czasu, co dzięki izolacjom natryskowym jest możliwe do spełnienia.