+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Czym są izolacje natryskowe?

Poszukiwanie nowych, bardziej efektywnych i przyjaznych środowisku rozwiązań w budownictwie pozwoliło na wprowadzenie nowoczesnych metod izolacji wykonywanych poprzez natrysk specjalnych materiałów przy użyciu reaktorów natryskowych. Takie izolacje natryskowe są w sposób trwały i bezspoinowy połączone z podłożem, dzięki czemu zapewniają ochronę przed wilgocią oraz – w przypadku pianek poliuretanowych – także izolację cieplną.

Zastosowanie izolacji natryskowych jest szerokie: od izolacji cieplnej budynków mieszkaniowych przez hydroizolację dachów, piwnic czy tarasów, aż do posadzek przemysłowych czy zabezpieczeń betonu i stali. Technika wykonywania izolacji natryskowych pozwala na dokładne, a jednocześnie szybkie wykonanie robót, co jest szczególnie istotne w przypadku projektów z krótkim harmonogramem prac.

Do wykonania izolacji natryskowych wykorzystuje się albo pianki poliuretanowe zapewniające wysokie współczynniki cieple albo polimoczniki, które nie tylko izolują powierzchnie przed wilgocią, ale mogą także stanowić zabezpieczenie antykorozyjne oraz antychemiczne. Oba rodzaje materiałów wykorzystywane do izolacji natryskowych można łączyć – coraz powszechniej stosuje się, na przykład, zabezpieczenie pianek poliuretanowych na dachach płaskich poprzez natrysk polimoczników zapewniających ochronę pianek przed promieniowaniem UV.