+48 609 479 000
+48 12 251 54 23
biuro@izolacjepiankowe.com.pl
you-tube

Hydroizolacje

Hydroizolacje to tematyka która musimy być podjęta i rozważona podczas realizacji każdej budowy, ponieważ każdy budynek czy budowla musi być zabezpieczona przed działaniem wody i wilgoci. Wadliwie wykonana hydroizolacja lub niewłaściwy dobór technologii hydroizolacyjnej może skutkować bardzo poważnymi problemami podczas eksploatacji budynków, a poprawianie wadliwych izolacji jest o wiele trudniejsze. Warto więc wybrać taką technologię, która da pewność że budynek będzie szczelny przez wiele lat.

Jedną z najskuteczniejszych metod wykonywania hydroizolacji jest natrysk elastomerów polimocznikowych wykonywany przy użyciu specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych. Jest to technologia dzięki której możliwe jest wykonanie jednolitej powłoki hydroizolacyjnej na całej powierzchni bez względu na jej kształt. Hydroizolacje wykonywane są na wielu powierzchniach podczas realizacji inwestycji, czego dowodzi poniższy przykładowy przegląd.

Hydroizolacje fundamentów i piwnic

Po pierwsze, powłoką hydroizolacyjną muszą być solidnie zabezpieczone części budynku znajdujące się pod ziemią, które są narażone na działanie wody i wilgoci w sposób ciągły. Natrysk polimocznika gwarantuje wykonanie szczelnej warstwy izolacyjnej, jednocześnie wytrzymałej mechanicznie, wytrzymującej naciski gruntu.

Hydroizolacje posadzek

Po drugie, solidnych zabezpieczeń przeciwwodnych wymagają powierzchnie posadzek, zarówno od spodu w przypadku posadzek posadowionych bezpośrednio na gruncie (bez podpiwniczenia) jak i od góry w przypadku pomieszczeń mokrych typu hale produkcyjne, myjnie, łazienki, baseny. Hydroizolacje polimocznikowe tworzą warstwy w stu procentach wodoodporne dlatego wytrzymują stały napór wody.

Hydroizolacje dachów płaskich

Po trzecie, problematyczną powierzchnią wymagającą także szczelnej stuprocentowej hydroizolacji są dachy płaskie, w tym coraz bardziej popularne dachy zielone. W tym przypadku natrysk polimocznika daje pewność szczelności, ponieważ całe poszycie dachowe jest wykonane bez jakichkolwiek łączeń, ponadto jest wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a także w przypadku dachów zielonych odporne na nacisk gleby i korzeni roślinnych.